Jalaga makku ehk valus tõde rasva põletamisest ja lihase kasvatamisest (… see mida enamus inimesi kuulda ei taha)

Juhtusin riietusruumis juhtusin kuulma pealt vestlust teemal treening ja lihasmassi areng.
Kaks naist, hääle järgi 40-50 aastates saavad kokku peale trenni garderoobis.

“Oooo, Sina ka siin, kus trennis käisid?!”
“Kuule seal BikiniBody trennis”

“Aaaaa, kas see on selline trenn, kus bodybuilder’iks muutub?”

muigasin vaikselt omaette 🙂

See on klassikaline näide sellest, kus endiselt on levimas nii palju väärarusaami sellest, mida üldse on vaja teha, et natukenegi lihast selga “kasvatada” ja KUI raske on rasvamassi vähendada.

Kui Googeldada “kaalust alla” tuleb vastuseks 10+ miljonit tulemust. Enamus muidugi üritavad välja pakkuda mingeid imetabaseid dieete ja shortcurte, kuidas ikka ilma igasuguse vaeva ja ajata lõppeesmärgini jõuda. Tegelt võiks võtta ühe hetke ja mõelda, et kui sellised lihtsad ja imetabaselt kiired lahendused eksisteeriks, miks endiselt on nii palju probleeme ülekaaluga? Vaevalt kõigil nüüd oma kehast “suva” on….

Aga tõde on valus kuulda ja enamus inimesi eelistab sellele mitte mõelda. Fakt on aga see, et mida varem kogu protsess (ja selle karm tõde) enda jaoks lahti mõtestada, seda kiiremini on võimalik edu saavutada. Sest ainult nii on võimalik edaspidi oma raha, aega ja ainevahetust säästa.

1. Läbikukkumine on paratamatu

Jah, Sa lugesid õigesti. Sa kukud läbi. Üks hetk, ühel või teisel kujul. Sa tahad kõike ja kohe ja hakkad kiirustama. Sa kukud. Kõik kukuvad. Sa üritad Googeldades lihtsamat lahendust leida ja kulutad veel oma aega ja raha ning lõpetad ikka seal kus alustasid- algpunktis. Läbikukkumise juures on oluline alaüüsida möödunut ja teha endale selgeks MIKS? Ning KUIDAS seda vältida tulevkus. Suure tõenäosusega ei olnud see Su treeningkava või toitumiskava, mis Sind alt vedas. See olid Sina ise. Aktsepteeri seda.

2. See milline su keha täna on, on Sinu enda kätetöö

Kui Sa oled hetkel vormist väljas ja maadled liialt kõrge rasvaprotsendiga, ei ole see kellegi teise süü peale Sinu enda. See kõlab inetult, ma tean, aga see on mõeldud julgustusena. Julgustamaks Sind midagi muutma. Asi ei ole Sinu aeglases ainevahetuses, geneetikas, vanemates keda süüdistada. See on Sinu enda elustiil ja halvad harjumused.

3. Teekond saab olema raske

Kui imetabase bikiinivormi modelleerimine oleks kerge, oleksid kõik nagu Fitness and Hers kaanemodellid. Lihtne tõde peitub selles, et eesmärgi saavutamiseks on vaja tarbida vähem energiat (toitu), kui kulutad ja üks hetk saabub NÄLG. See on ka üks põhjustest miks on vaja õppida sööma paremini. See sama igav jutt mahukatest salatitest, köögiviljadest ja kiudainetest, mis pakuvad maole täiskõhutunnet ilma rasvapolstrit suurendamata. On vaja õppida ennast regulaarselt liigutama. Jah, see on osakene normaalsest eluviisist. Inimene ei ole loodud diivanile.
Sul peab olema kindel treening- ja toitumiskava, mida järgida. Iseenesest mõistetav, et tuleb teha ohverdusi. Iga kord kui ütled millelegi JA, ütled mõnele teisele asjale EI. Sinu asi on otsustada, mis saab JA ja mis EI.
Kui Sa arvad, et ei suuda oma toitumist muuta, kuna “armastad toitu liiga palju”. Okei, selge. Ole siis edasi seal kus oled. Sa ei suuda ennast diivanilt püsti ajada, et ennast liigutada sest teleka vaatamine on hädavajalik? Okei, selge. Ole siis edasi seal kus oled- AGA ära võta edaspidi sõna teemal, et ei suuda kaalust alla võtta või lihaseid ehitada! Kasuta sõnu “ei taha”.

4. See kõik võtab kauem aega kui ette kujutasid

Mis Sa arvad, mis aja jooksul Sa oma ülekilod turjale korjasid? Kas see toimus mõne päeva, nädala või aastatega? Miks aga eeldada, et aastate pikkust “tööd” on võimalik “maha saagida” loetud nädalatega?

OK, Sul on vaja 5 kg mingi erilise ürituse pärast maha saada ja selleks on aega loetud nädalad. Jah, see on tehtav. Sa näed kõhnem välja aga see paganama rasv on ikka seal. Suure tõenäosusega korjad need kiiresti kaotatud kilod varsti tagasi ja üldiselt tuleb isegi midagi extra ka.

Sama jutt on ka nende kohta, kes on terve oma elu kõhnakesed olnud ja eeldavad/kardavad, et aasta pärast jõusaali astumist on Schwarzenegerid…. Palju edu sellega! 🙂 *ikka käin ja ootan, millal see digimuutumine juhtub…

Kellelegi ei meeldi karm tõde, aga siin ta on, vaatab Sulle otsa. Sul on kolm valikut:

1. Saada seda postitust lugedes kurjaks, mitte kuulata mu nõuandeid ja raisata aega edas.

 2. Otsustada, et Sa “tahadki” olla ülekaaluline/kõhnake, sest muutumiseks puudub tahtejõud ning teekond tundub liiga raske. #lumehelbeke

3. Olla täiskasvanud inimene, võtta vastutust oma tegude eest, aktsepteerida tõde ja fakte, mida on vaja teha selleks, et edu saavutada. Pühendada ennast oma eesmärgi saavutamisele.

*** Tõstan käe püsti ja tunnistan asualt, et olen ise kõik need punktid samamoodi läbi käinud, küll olen otsinud lihtsamat väljapääsu, küll sisestanud endale, et minu keha tüübi puhul ei ole võimalik kõhurasvast lahti saada. Jep jep. Kõik hakkas toimima siis, kui unustasin vabadused ja hakkasin tegutsema.

Austa iseendast nii palju, et olla järjepidev 2-3 kuud, peale seda tulevad silmnähtavad muudatused, treening ja tasakaalustatud toitumine saavad osakeseks Sinu igapäevast ning edasi on juba lihtsam!

Osaliselt refereeritud artiklist

This Post Has 3 Comments

Lisa kommentaar

Sulge menüü