Kui oled edukalt liikmeks registreerunud oleks kõigepealt mõistlik läbi lugeda Toitumise Põhitõed ning seejärel külastada energiavajaduse kalkulaatorit.  Selle abiga saab välja selgitada just Sinu eesmärgile vastava päevase kaloraaži ning valida sobivad menüüd.

Helena Mang Fitness lehel on menüüd koostatud väärtuses: 1500-2500 kcal. Päevamenüüde energiatihedus on valitud just suunitlusega naistele kuigi vahemiku ülemisse otsa mahuvad ka enamus mehed, kes soovivad kehakaalu alandada.
1500 kcal vähem ei peaks ükski naine sööma, ka dieedi ajal. Juhul kui kalkulaator annab Sulle mingil põhjusel väiksema kaloraaži kui 1500 kcal päevas, oleks vaja üle vaadata oma nädala keskmine füüsiline aktiivsus. Seda tõstes saab rohkem süüa.
Kõrgema kui 2500 kcal tulemuse korral, ole hea ja võta minuga läbi Kontakt lehe ühendust ja leiame lahenduse!

Absoluutselt mitte! Energiavajaduse kalkulaatori abiga saab välja valida sobiva kaloraaži nii kaalu langetamiseks/säilitamiseks kui ka kaalu (lihasmassi) lisamiseks. Juhul, kui teha oleks vaja mõlemat siis soovitan esialgu rasva arvelt kaalu maha võtta ja siis alles kvaliteetse lihasmassi lisamisele keskenduda.

Jah, loomulikult! Juhul, kui tema vajadus mahub 2500 kcal piiresse, saate edukalt samasid menüüsid jälgida, lihtsalt kogused on erinevad.

Ei, iga päev on oma olemuselt tervik, kus toitained ja toiteväärtused täpselt paika pandud. Seega toidukordade omavaheline vahetamine päevade lõikes ei ole lubatud! Küll aga on lubatud kõikide toidukordade päevasisene vahetamine ja endale sobivate kellaaegade valimine. Oluline on, et õhtuks oleksid kõik 4 toidukorda söödud.

Ei, kindlasti mitte. Enamasti valivad kava kasutajad välja 2-3 erinevat päevamenüüd ja teevad neid nädala-kahe lõikes vaheldumisi. Nii on ka tooraine osas kõige optimaalsem.
Kes soovib, võib muidugi iga päev teha erinevat menüüd või süüa kuu aega järjest täpselt sama- kõik päevad on ühtmoodi tervikud ja tasakaalustatud ning edasine oleneb juba isiklikust eelistusest.

Ja! Oled väga oodatud aktiivselt kaasa mõtlema. Kõik samaväärsed asendused ON lubatud. Näiteks võib 50g riisi asendada 50g tatraga ja köögiviljade puhul ei ole oluline millist  täpselt kasutad, porgand ei maitse, võta paprika! Kui kahtled toiteväärtustes siis abiks tuleb kaloriarvutus äpp MyFitnessPal- soovitan seda soojalt kasutada!

Kaalulanguse ja kvaliteetse massi lisamise osas on tihti inimestel ebarealistlikud ootused.
 Normaalne kaalukadu, mis tuleb vaid rasva arvelt võiks olla 300-500g nädalas, ehk kuni 2kg kuus. Esimestel kuudel suure ülekaalu puhul on võimalik ka rohkem kaotada.
Massi lisamise juures peaks kaalutõus jääma sarnasesse vahemiku, tasub meeles pidada, et füüsiliselt ei ole võimalik keskmisel naisel puhast lihast üle 500g kuus (!)  juurde lisada.

Jah ikka saad! Poes on täiesti olemas nii gluteenivabad kui ka laktoosivabad tooted ja kõike on võimaliks samaväärsete kuid Sinule sobivate toodetega asendada! Kõige olulisem on asenduste puhul jälgida 100g kaloraaži kattuvust.

Juhul kui Sa oled algaja ja pole varem väga jõusaali sattunud, alusta kindlasti 1-osalisest jõusaalikavast. See on ideaalne kui plaanid jõusaali jõuda keskmiselt 2-3 korda nädalas.
Juhul kui Sul on kerge lihastreenituse põhi olemas, võid alustada kohe ka  2-osalise kavaga. 
Valikus on ka treeningkavad meestele ning kodused treeningkavad neile, kel puudub ligipääs jõusaalile.

Jookidega on nii et kõik, mis ei anna märkimisväärselt kaloreid, on lubatud. Ehk vesi, tee, kohv.
Nende magustamisega on nii, et kui tahad, siis mitte suhkru või meega, vaid kalorivabade tablettidega (müüakse igas poes suhkrute juures) või sobiva suhkruasendajaga (stevia, huxol, eritrool jne). Piimakohvid: latted jms mis sisaldavad päris palju piima (loe: kaloreid) ei ole ette nähtud. Kui kuidagi ilma ei saa siis tuleb lihtsalt valida kalkulaatori soovitusest -100 kcal väiksem menüü ja selle 100 kcal eest saab u 200 ml 2.5% piima. Juhul kui kodus on taimset piima mis annab u 20 kcal 100ml kohta (mandel näiteks) siis 1 kohv törtsukese mandlipiimaga on ok ja ei aja midagi lõhki 🙂

Karastus- ja energiajoogid/ jääteed/ mahlad-  ikka ainult need mis on suhkru- kalorivabad. Tavaliselt annavad u 1-4 kcal 100ml kohta ja seda ei pea lugema. Keegi ei jaksa neid nii palju juua, et oma progressi šaboteerida! Tegelikult poes täitsa palju valikut. Säästad sealt päris palju energiat söömise jaoks 🙂

Ei, miinimum perioodi ei ole. Tegemist on ettemaksupõhise kuutasuga. Esmasel liitumisel tasud ees oleva 30 päeva eest 3.99€ ja järgmised maksed on automaatsed.

Juhul, kui soovid mingil põhjusel oma liitumist katkestada, saad teha seda oma profiilist 1 hiireklõpsuga. Valides “minu tellimus” alt “loobun teenusest”. Loobumise järel enam uusi makseid ei rakendu. 

Sulge menüü