Alustame algusest

Teretulemast minu bloginurka! 🙂

Hakkan siia kirjutama oma tegemistest võistlusettevalmistuste vallas. 

Kõik mis puudutab toitumist, treeningut ja muud, mis bikiinifitnessiga kaasas käib. Olen bikinifitnessi sportlane ja jõutreeningud ning “vormi söömine” on osa minu tööst 🙂

Ühteltpoolt olen juba nagu “vana kala”- teisalt olen aga keeramas just nüüd täiesti uut ja valget lehte.

Selleks, et blogi natukene lihtsam jälgitavam oleks, võtaksin hästi lühidalt kokku viimased kaks aastat- kõik selle, mis mind tänasesse päeva on toonud.

Erinevate spordialadega olen tegelenud terve oma täiskasvanu elu- peamiselt küll jooksmise, rulluisutamise, rattasõidu ja jõutreeninguga. Seda kõike küll vaid hobikorras ja tervisesportlasena. 

Fitnessi kui võistlusspordini jõudsin 2 aastat tagasi kevadel- käisin vaatamas 2016. aasta mai kuus toimunud Eesti karikavõistluseid kulturismis ja fitnessis. Seal samas saalis publikus istudes sai vastu võetud kindel otsus- olla aasta pärast isegi seal laval, kaunite võistlejate rivis. 

Kärsitu loomus käsikäes “enamvähem hea stradipositsiooniga” tõid mind lavale võistlema juba aga sama aasta sügisel- napid 4 kuud hiljem.

Järgmised 1,5 aastat möödusidki pidevas võistlusettevalmistuste ja võistluste virr-varris. Bikiinifitnessis on 2 hooaega- sügisene ja kevadine ning võistlustele eelneb tavaliselt veel 3-5 kuu pikkune ettevalmistus.

Kuna võistlesin 3 hooaega järjest ei jäänudki praktiliselt aega puhkamiseks. Head tulemused ja ĂĽha kõrgemad eesmärgid sunidsid edasi minema… Keda ma ikka petan- mulle ju meeldib see sport ja teen seda kogu hingega. Ă•igemini teen seda koos oma elukaaslase – Erkiga.  Oleme nii köögis kui ka jõusaalis lahutamatu tandem! Treenerit ei ole mul kunagi olnud, kõik otsused treeningu ja toitumise osas võtame kahepeale vastu. Ning kohe algusest saadik alustasin enda harimist toitumise ja treeningute vallas.
Tulemused ei lase kahelda selles, et oleme õigel teel.

2016 sĂĽgis:

Ben Weider Legacy Cup V koht
Riga Pearl I koht
Eesti Meistrivõistlused II koht
Fitnessi Maailmameistri võistlused V koht

2017 kevad:

Riia lahtised Karikavõistlused I koht
Eesti Karikavõistlused I koht
Euroopa Meistrivõistlused III koht
Amateur Olympia Marbella III koht

2017 sĂĽgis:

Arnold Classic Barcelona V koht
Põhjamaade Meistrivõistlused II koht
Eesti Meistrivõistlused I koht
Diamond Cup Milano II koht
Fitnessi Maailmameistri võistlused III koht

IFBB 2018. aasta üldarvestuse 8. koht ja PRO kaardi võit
Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu poolt valitud 2017. aasta parimaks naissportlaseks

Esialgu kui ma võistlemist alustasin olid loomulikult madalamad eesmärgid- võita mõni võistlus Eestis, Lätis või äkki isegi Põhjamaades. Nagu aga öeldakse- süües kasvab isu 🙂 Nähes, et olen konkurentsis ka rahvusvahelisel tasemel, kus rivid oluliselt pikemad ja konkurents tihedam- tõusid ka eesmärgid.

IFBB viis 2017. aasta esimeses pooles sarnaselt profitennisele sisse aasta edetabeli (IFBB Elite Ranking) punktisüsteemi- kus kõrgema tasemega rahvusvahelistel võistlustel top 5 tulles on võimalik punkte koguda. Tänu stabiilselt headele tulemustele lõpetasin aasta üldarvestuses 8. kohal (tabelis oli kokku üle 350 naise) ning teenisin välja IFBB Elite PRO kaardi.

Nüüd jõuamegi sellele uuele, valgele lehele. 

Esimesed 3 hooaega võistlesin amatöörina- nüüd aga, olles suurima auga võtnud vastu PRO kaardi, mis on eksklusiivne kutse kõrgemasse, professionaalsesse liigasse, alustan algusest. 

See kaart annab mulle õiguse võistelda PRO liigas, PRO võistlejate rivis, kuid omakorda “keelab” senise- amatöörliiga võistlused. Ehk siis jäävad minujaoks edaspidi suletuks ka kodumaiste võistluste uksed.
Kuna aga mul on juba kodus kuldmedalid nii Eesti karikavõistlustelt, kui ka Eesti Meistrivõistlustelt, samuti medalid nii Euroopa- kui ka Maailmameitsrivõistluselt- otsustasin edasi- kõrgemale liikuda.

Seoses liiga vahetusega otsustasin ühtlasi ka peale 1,5 aasta pikkust perioodi võistlemisest pausi teha. Kuigi täna mulle tundub, et see üks (2018. aasta kevadine) hooaeg vahele jätta- ei ole ikkagi teab mis “pikk paus”. 🙂

MM-ilt  tulin tagasi PRO kaardi võiduga detsembri alguses ja täna, napp 5 kuud hiljem alustangi juba ettevalmistusi sügiseseks hooajaks.

Tänase seisuga on lavavormi saavutamiseks aega umbes 4 kuud.
Mis asi on üldse lavavorm? See on tavapärasest madalam rasvaprotsent, mis võimaldab lihaste ja üldise proportsiooni vaatlemist/võrdlemist.


Võistlusvälisel ajal ma madalat rasvaprotsenti ei säilita- see ei olegi tervislik!

Võistluskaal jääb mul 55kg kanti ja hooaja välisel ajal kaalun u 60kg- ehk kaalu kõikumine on 4-5kg. See on selline optimaalne vahemik- paljud võistlejad pendeldavad ka +/- 10kg kandis aga see tundub mulle juba teine äärmus olevat ja ise kunagi nii palju juurde ei võta. Polegi tarvis.

Vaikselt sätingi ennast võistlusdieedile- eesmärgiga võtta (keharasva arvelt) maha umbes 5 kg.

Arvestusega, et on aega umbes 4 kuud, teeb see keskmiselt -1,25kg kuus- see on väga-väga rahulik tempo! Mina aeglasemalt kaal maha tuleb (mida rohkem on võistlusteni aega) seda suurem on tõenäosus oma lihasmassi säästa.
Üldiselt mulle meeldibki olla pigem varem “valmis” kui viimase minutini rabeleda ja muretseda, kas “vorm saabub”…. Sellest kõigest aga täpsemalt juba järgmises postituses.

Kirjutamiseni!
Helena

This Post Has One Comment

Lisa kommentaar

Sulge menĂĽĂĽ