Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 178 total)
  • Author
    Postitusi
  • in reply to: carb cycling #6747
    Helena Mang
    Keymaster

    Ole hea, sada mulle meil- saame seal 1:1 sellest rääkida 🙂

    in reply to: Toidutalumatused #6549
    Helena Mang
    Keymaster

    Tere Maris!

    Batoone mul kavas pole, seega sellega muret pole. Pealegi peaksid siiski paljud neist ka gluteenivabad olema- koostisosade nimekiri on sinu sõbraks. See et silti pole peale gluteeni-vaba tähendab et toodetakse koos gluteeni sisaldavate toodetega samas tehases ja ei saa 100% toodete puhtust garanteerida. Kui sul just eluohtliku seisundit pole siis ei pea muretsema.

    Minu ühed lemmikud ONE-barid mida iluversumist saab on sertifitseeritult gluteenivabad.

    Proteiinipulbrid valmistatakse piimast ja on samuti gluteenivabad. Kõige puhtam ja kõrgema proteiini sisaldusega valgupulber on “isolaat”.

    in reply to: Asendustest #6276
    Helena Mang
    Keymaster

    Kurgina võib süüa mistahes hapukurki või värsket- kuidas eelistad!

    Küll aga võiks hapukurkide puhul jälgida 100g kalorlust- osad lähevad 50-60 välja, küüslaugukurgis on 100g vaid 17 kcal (suuresti oleneb kalorlus kui palju suhkrut on marinaadi lisatud).

    in reply to: Päevamenüü reeglid #6275
    Helena Mang
    Keymaster

    Mari, Avokado on peamiselt oma olemuselt rasvaallikas ja võib pähklivõi või õlide/võiga asendada.

    Katre, söögiajad saab täiesti ise oma päevaplaani mahutada nii kuidas endale meeldib.

    in reply to: Millise kaloraaziga menüü valida #6059
    Helena Mang
    Keymaster

    võiksid kalkulaatori järgi vabalt ka 1600 menüü järgi kaalu langetada 🙂

    in reply to: Mida tasub külmana süüa ja mida mitte ? #6058
    Helena Mang
    Keymaster

    Kui ette tead et hiljem vaja soojendada siis tõesti parim tulemus jääb kui salat hiljem lisada- ei vetti läbi ja annab toidule värskuse. See külmalt-soojalt söömine on üleüldse väga maitse küsimus- mõni inimene ei hooli üldse soojast toidust ja võib kõike k külmalt süüa, mina ise võimalusel alati soojendad sest soojana tulevad maitsed paremini esile- samas kui võimalust pole siis söök söömata ka ei jää 🙂

    in reply to: Päevamenüü reeglid #6057
    Helena Mang
    Keymaster

    ei kinldasti ei saa veiseliha ja sealiha lihtsalt kanaga asendada- minu menüüdes on punaste lihade puhul kasutatud küll väherasvaseid variante aga natukene rasva on neis ikka- nii et tuleks omaltpoolt natukene õli või võid lidada. Koguste arvutamiseks sobib hästi MyFitnessPal mis aitab tooteid omavahel kõrvutada ja võrrelda.

    in reply to: makrote tähtsus? #6056
    Helena Mang
    Keymaster

    Hei!

    Ühelegi ekstreemsusele mina isiklikult alla ei kirjuta. 🙂

    Ma saan veel aru low carb high fat dieedist juhul kui kehal on probleeme veresuhkru ja süsivesikutega JA seda tehakse mõistlikult (loe: kvaliteetne toidust saadav valk ja rasv mitte lihtsalt kohv paki võiga) aga high carb high fat? Mis põhjusel sellist toitumist vilelema peaks ja valkude kogust toidus vähendama? Keha seisukohast on kana alati makrotasandil vajalikum kui mingi rasvarikas kaste. Lõpuks muidugi loeb alati üldine kaloraaž aga ei arva, et ühtegi gruppi vägisi piirama peaks.

    in reply to: köht turses #5976
    Helena Mang
    Keymaster

    Kõhu võib punni ajada suur kogus käägivilja (kiudained)l. Kui on probleeme seedimisega, võid vähendada värkse kogust ja asendada seda riisi/pasta/tatraga. 100g eest saab umbes 10g kuivainet.

    in reply to: Taimetoidumenüüd- tänud! #5929
    Helena Mang
    Keymaster

    Asendamises on hea kasutada kalorikalkulaatorit MyFitnessPal, seal saad tooteid kõrvutada ja võrrelda nende kalori/ rasva/valgu sisaldust.
    Hakkliha on enamasti suhteliselt madala rasvasisaldusega, seega valge kala + natukene õli või kui lõhe siis peab koguseid korrigeerima.

    Kuvatõmmis MyFitnessPal'ist

    in reply to: Taimetoidumenüüd- tänud! #5864
    Helena Mang
    Keymaster

    Tere Nele 🙂

    Kitsejuustu võid asendada mistahes juustuga, küll aga jälgi kaloraaži- kirsejuustus on 100g kohta 250cal. Kui asendad tummisemaga siis korrigeeri natuke kogust!

    in reply to: Soodustus ILUVERSUMI e-poes #5862
    Helena Mang
    Keymaster

    Rasvapõletuskapsleid kasutada ikka siis kui jälgid regulaarselt ka oma toitumist ja oled valinud menüü millega oled reaalselt defitsiidis. Ilma selleta neid krõbistada ei tasu. Iseenesest peale rasvapõletajate söömist midagi tagasi ei tule, see ikka sõltub toitumisharjumustest ja seda kui järk-järgult oma kaloraaži hiljem tõstad: mida viksemalt, seda parem.

    Ise kasutan Olimp Thermo speed kapsleid, 2 tk enne hommikut ja 2 enne lõunasööki.

    Vitamiinide kohta olen teinud blogipostituse, millest võiks alustada ja kus on mainitud selline elementaarne programm:

    BCAA: endal kodus on 2:1:1 vahekorraga

    in reply to: 5 menüü #5800
    Helena Mang
    Keymaster

    Olen kindel et ise tehtud pelmeenid ongi need kõige paremad, paraku on enamus inimestel argipäeviti palju teha ja vähe aega midagi nii mahukat vaaritada, sellest tulenevalt üritan menüüdes olevate toitude valmistamise aega võimalikult minimaalsena hoida- et tagada vähegi kava jälgimise lihtsust ja edukust 🙂

    in reply to: Asendustest #5799
    Helena Mang
    Keymaster

    Hea küsimus 🙂

    Valgetest riisidest on kõige vähem töödeldud basmati ja jasmiini- just esimest ka armastan enim. Jah alati täistera ja pruunid versioonid on paremad kuna on vähem töödeldud aga vahelduse mõttes söön neid segamini- see saadav tulu (või kahju) ei ole nii suur, et oma toidulauda vaheldusrikkana ei võiks hoida. keskmiselt rohkem oma toidulauale mõeldes ei pea muretsema ka vitamiinivaeguse või kiudainete puudumise pärast.

    Asendada võib pasta ja riisi sorte vastavalt oma soovidele- nende toitevärtuste vahe ei ole nii suur et peaks nüüd komakohta poolitama hakkama ja ennast üle mõtlema.

    Arvan et paljud eelistavad valget just selle pehme tekstuuri ja maitse pärast! Ja kui toit ei ole endale vastuvõetav siis on keeruline mingit kava jälgida!

    in reply to: Päevamenüü reeglid #5798
    Helena Mang
    Keymaster

    Tere Kätlin, täpselt nii üks ja sama kõik 🙂

    Vadakuvalk ehk piimavalk. Valgupulbri ja proteiinipulbri all peetakse üldiselt silmas just vadaku valku, ehk see on saadud piimast. On olemas ka taimseid valgupulbreid aga üldiselt nende valgu sisaldus kipub olema vadaku (piima)valgu omast madalam.

    Valgupulbris on 100g umbes 75-85g valku, sellisel juhul on tegemis tootega, mida tasub tarvitada! Brändide, maitsete osas on erinevused muidu väga väiksed- kellele ema, kellele tütar!

    Isolaat valk/proteiin on kõige puhtam, kõige kiiremini imenduv (ideaalne peale trenni) ja kõige kõrgema valgu sisaldusega 100g kohta.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 178 total)
Sulge menüü